(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Okno balkonowe (Nr 183534)

Długość [m]:

0.2

Szerokość [m]:

1.8

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

100

Opakowanie ładunku:

Opakowane w tekturę.

Dystans: 173.70 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa, 02-121, Korotyńskiego , 7/5

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin, 20-508, Wąwozwa 13 , 13a

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych lub niewytrzymałych trzeba wcześniej przeanalizować możliwość osłonięcia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń paczki trzeba wypełnić plastycznymi częściami ochronnymi. Delikatną rzecz najlepiej zawinąć w folię stretch – szczególnie swoje zainteresowanie trzeba poświęcić przedmiotom tłukącym i dodatkowo należy zapełnić wolne miejsca w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia szkła folią, zasadnicze jest również otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

    Gdy transportujemy wielkie tłukące się przedmioty takie jak: szyby, to należy ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot zawijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, układamy w kartonie i czytelnie notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z podobnym komunikatem.

    Mniejsze ze szkła przedmioty takie jak kieliszki, lampki warto owinąć starymi gazetami lub ubraniami. Następnie umieszczamy je w kartonie w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką pakujemy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, np. żyrandole czy monitory, warto wykorzystać dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, przykładowo ubrania oraz szmatki.

    Koszt przewozu przedmiotów kruchych uzależniony jest od wagi, formatów, trasy i daty realizacji paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie zastosowania profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeżeli prosimy, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek zaledwie 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.