(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-25 15:49

okno balkonowe 230x160

(Nr 2320504)
okno balkonowe 230x160

Długość [m]:

160

Szerokość [m]:

15

Wysokość [m]:

240

Waga w kg (łączna):

60.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 359.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, delikatnych lub łamliwych należy zawczasu zatroszczyć się o możliwość ochronienia paczki – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki należy wypełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Przedmiot dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze swoje zainteresowanie powinno się poświęcić elementom kruchym i dodatkowo należy wypełnić wolne przestrzenie w pudle, żeby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia szkła folią, znaczące będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

    Jeśli transportujemy wielkie ze szkła przedmioty takie jak: szyby, to wypadałoby ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle i czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym komunikatem.

    Nieduże szklane przedmioty na przykład kieliszki, lampki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w kartonie w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, na przykład żyrandole czy monitory, można wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, takie jak swetry lub gąbki.

    Koszt przewozu przedmiotów kruchych zależy od wagi, wymiarów, trasy i terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, gdy wymagamy użycia specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli prosimy, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska kosztował niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 złotych.

Adres i termin nadania

Buk, 64-320, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radzymin, 05-250, Polska

Termin elastyczny