(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Okno drewniane uchylne (Nr 5305774)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

0.2

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

60

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Nie rzucać,ostrożnie szklo

Opakowanie ładunku:

Opakowanie fabryczne,folią

Dystans: 565.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Głogów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych jest konieczność z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość osłonięcia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń paczki trzeba wypełnić gąbczastymi elementami ochronnymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – wyjątkowo uwagę powinno się poświęcić rzeczom delikatnym oraz dodatkowo należy wypełnić wolne przestrzenie w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, zasadnicze jest również otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

Kiedy transportujemy wielkie ze szkła elementy na przykład szklane półki, to powinno się osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot zawijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, układamy w kartonie i czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

Niewielkie szklane elementy przykładowo szklanki, lampki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W podobny sposób pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, na przykład lampy lub telewizory, można użyć dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, takie jak ręczniki lub szmatki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od ciężaru, formatów, trasy oraz daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli chcemy, aby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.