okno przesuwne 400cmx220cm (Nr 6052550)

okno przesuwne 400cmx220cm

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

paleta stojak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 351.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Mińsk Mazowiecki

30 maj 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz zobowiązuje do nadzwyczajnej ostrożności uważa się przesyłki, które łatwo ulegają defektom oraz są kruche i łamliwe. Zaliczamy do nich np. dekoracje, elementy szklane, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z kruchych materiałów. Wśród zazwyczaj przewożonych przedmiotów możemy wyróżnić gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki jest kluczowa. Dobrą praktyką jest użyć materiały zabezpieczające jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa lub kartony. Folii bąbelkowej i papiery dobrze jest zastosować do zabezpieczenia niedużych elementów – można je uzyskać w markecie budowlanym i w portalach internetowych. Tymczasem folia stretch stosowana jest do zawinięcia całego przedmiotu. Do zabezpieczenia pakunku można wziąć również koce, styropian, magazyny, ręczniki oraz taśmy.

 

Cena transportu paczki o nadzwyczajnej ostrożności

 

Cena przewozu paczki, która domaga się specjalnej ostrożności zależy od wagi oraz gabarytów, a także od odległości między punktem załadunku oraz punktem rozładunku. Na ostateczny koszt może wpłynąć także potrzeba zapewnienia tworzyw ochraniających przez firmę transportową. Na przykład, za transport lustra na odcinku Gliwice – Warta wydano blisko 250 zł. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego na trasie Holandia – Łódź wydano kwotę 200 złotych. Za przewóz rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 PLN.