(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-07-23 21:09

Okno tarasowe

(Nr 3003064)
Okno tarasowe

Długość [m]:

2.3

Szerokość [m]:

0.10

Wysokość [m]:

2.1

Waga w kg (łączna):

255.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Drzwi tarasowe

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1953.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie przedmiotów szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych należy z wyprzedzeniem rozważyć możliwość ochronienia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki należy zapełnić elastycznymi fragmentami osłaniającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię stretch – wyjątkowo uwagę trzeba poświęcić rzeczom delikatnym i pamiętać, żeby wypełnić puste przestrzenie w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia elementu folią, znaczące jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

    Gdy przewozimy wielkie tłukące się przedmioty na przykład szklane półki, to trzeba ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot zawijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle oraz drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z takim samym komunikatem.

    Niewielkie szklane elementy np. szklanki, butelki można owinąć starymi gazetami lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, takich jak lampy lub telewizory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, jak np. ubrania oraz szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania i daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeśli chcemy, aby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska kosztował zaledwie 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 złotych.

Adres i termin nadania

Rajmunda Rembielińskiego, Płock, Polska

25 lip 2018

Adres i termin dostawy

Saint James Drive, Prestatyn, LL19 8EJ, Wielka Brytania

Termin elastyczny