(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Okolo 10 palet (Nr 5464910)

Okolo 10 palet

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

3500

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Meble w paczkach, ofoliowane ma palecie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1048.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Ostrzeszów

2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

3 gru 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli posiadamy do przewiezienia drobny towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej płaszczyzny, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się samochody, których waga jest większy niż 3,5 tony i inne maszyny spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka i furgon. Rodzaj ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – waga i wielkość. Wypada również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać pakunek. Ważna bywa również informacja w tematyce usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem może być także termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to często palety, narzędzia, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.