około 11 ton, 10 - 15 palet, +/- połowa "firanki" - doładunek, lub pełna solówka (Nr 6073568)

około 11 ton, 10 - 15 palet, +/- połowa "firanki" - doładunek, lub pełna solówka

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.0

Waga w kg (łączna):

11000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 192.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Dąbrowa Górnicza

Od 7 maj 2020 do 8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Pliskowola

Od 7 maj 2020 do 8 cze 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przetransportowania mały towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia dużej przestrzeni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Rodzaj ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i rozmiar. Należy także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać ładunek. Ważna jest również informacja w tematyce usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy także załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną jest również czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.