okolo 70 kartonów z książkami (prywatna biblioteczka) + kilka innych pakunków - np. pościel, etc (Nr 6001612)

okolo 70 kartonów z książkami  (prywatna biblioteczka) + kilka innych pakunków -  np. pościel,  etc

Waga w kg (łączna):

1500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

3

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

2

Dystans: 1458.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Fribourg - Freiburg, Fribourg - Freiburg

5 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ożarów Mazowiecki

7 sie 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym i czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy należycie ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto dokonać selekcję posiadanych mebli. Jeśli czegoś od wielu lat nie używamy lub kiedy jest niedziałające, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich sprzętów przydadzą się wytrzymałe pudła, które należy kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie rozłożyć ciężar, np. rozdzielić naczynia na parę kartonów, żeby bez wysiłku było je przenieść. Opisanie każdego pudła ułatwi przy rozpakowywaniu mebli i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeśli posiadamy materiały chroniące, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche meble, a jeśli nie mamy folii, wówczas warto użyć pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Podczas gdy nieduże rzeczy okręćmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz warto poinformować firmę przeprowadzkową o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, bądź problemy w dojeździe pod lokal. Koniecznie warto poinformować, jeśli występują szczególne zasady odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie waszego majątku.