(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-08 16:54

Old Fiat 500 (1975) and Range Rover 4.0 (1996)

(Nr 2142912)
Old Fiat 500 (1975) and Range Rover 4.0 (1996)

Marka i model:

Old Fiat 500 (1975) and Range Rover 4.0 (1996)

Waga w kg (łączna):

2750.00

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Genf, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Humahuaca, Y4630, Argentyna

Termin elastyczny