(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Oldteimer (Nr 4112226)

Marka i model:

Oldtimer

Waga w kg (łączna):

700.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1284.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

Od 25 mar 2019 do 26 mar 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.