(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 13:11

Oldtimer

(Nr 2335136)
Oldtimer

Marka i model:

VW Käfer

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [€]:

9000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Maribor, 2000, Słowenia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Arbon, 9320, Szwajcaria

Termin elastyczny