(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 20:23

Oldtimer

(Nr 3008120)
Oldtimer

Marka i model:

Ford Model A 1929

Waga w kg (łączna):

1100.00

Dystans: 383.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Od 1 paź 2018 do 2 paź 2018

Adres i termin dostawy

Köln, Niemcy

Od 1 paź 2018 do 31 paź 2018