(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Oldtimer (Nr 5570711)

Oldtimer

Marka i model:

MG

Waga w kg (łączna):

580

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2309.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

Od 16 gru 2019 do 20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.