(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

onda Africa Twin 2003 (Nr 6273420)

onda Africa Twin 2003

Marka i model:

Honda Africa Twin

Waga w kg (łączna):

268

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2730.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Obwód Burgas, Ankara

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.