one british shorthair (Nr 6473637)

one british shorthair

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 1772.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.