(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-27 11:15

one dog puppy

(Nr 2325468)
one dog puppy

Waga w kg (łączna):

4.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 1929.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Walencja, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maribor, 2000, Słowenia

Termin elastyczny