(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

opel (Nr 4378945)

Marka i model:

opel

Waga w kg (łączna):

950

Budżet zlecenia [zł]:

350

Liczba sztuk:

1

Dystans: 337.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Wierzbin

Od 14 maj 2019 do 23 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.