(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel (Nr 4881494)

Marka i model:

Opel

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1238.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 1 wrz 2019 do 5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Mataró

Od 6 wrz 2019 do 10 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.