(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel (Nr 5221386)

Opel

Marka i model:

Opel

Waga w kg (łączna):

6000

Budżet zlecenia [€]:

6000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 4786.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 31 paź 2019 do 1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Armenia, Erywań, Erywań

30 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.