(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel (Nr 5493498)

Opel

Marka i model:

Verschieden

Waga w kg (łączna):

12000

Budżet zlecenia [€]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

8

Dystans: 5886.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Gifhorn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tadżykistan, Khatlon Region, Zargar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.