(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel (Nr 5535171)

Opel

Marka i model:

Astra GTC

Waga w kg (łączna):

1075

Budżet zlecenia [€]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1993.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Jesewitz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

1 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.