(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel (Nr 6147279)

opel

Marka i model:

corsa

Waga w kg (łączna):

1066

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 972.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 15 lip 2020 do 1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

1 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.