(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

OPEL AGILA /INNE (Nr 4873954)

OPEL AGILA /INNE

Marka i model:

OPEL AGLA

Waga w kg (łączna):

950.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tychy

Od 15 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wrząsowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.