(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-03-29 18:23

Opel Astra (Nr 1708353)

Marka i model:

Opel astra

Dystans: 849.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Winterberg, 59955, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turek, 62-700, Polska

Termin elastyczny