(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-27 12:53

OPEL ASTRA

(Nr 1874084)
OPEL ASTRA

Dystans: 2219.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bradford, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Suwałki, Polska

Termin elastyczny