(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-28 22:00

OPEL ASTRA

(Nr 1878452)
OPEL ASTRA

Marka i model:

opel astra 3

Waga w kg:

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2219.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bradford, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Suwałki, Polska

Termin elastyczny