(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 11:13

OPEL ASTRA

(Nr 2159301)
OPEL ASTRA

Marka i model:

OPEL ASTRA

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 374.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Awans, 4340, Belgia

Od 20 lis 2017 do 22 lis 2017

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

Od 23 lis 2017 do 24 lis 2017