(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 23:13

opel astra

(Nr 2324892)
opel astra

Marka i model:

astra

Waga w kg (łączna):

18000.00

Dystans: 2163.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wigan, Wielka Brytania

Od 27 sty 2018 do 28 sty 2018

Adres i termin dostawy

Nowa Dęba, 39-460, Polska

Od 29 sty 2018 do 4 lut 2018