(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 18:48

Opel astra (Nr 2402200)

Opel astra

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 897.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Gießen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Toruń, 76-248, Polska

Termin elastyczny