(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 09:54

opel astra

(Nr 2407380)
opel astra

Marka i model:

opel astra 1.3

Waga w kg (łączna):

600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1624.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hawkhurst, Wielka Brytania

2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Bochnia, 32-700, Polska

5 mar 2018