(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel astra (Nr 4778716)

Opel astra

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

1775.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3261.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Estepona

21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Bełchatów

28 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.