(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel astra (Nr 4940778)

Opel astra

Marka i model:

Opel Astra

Waga w kg (łączna):

1263.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1032.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, San Roque

Od 8 paź 2019 do 11 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Gorráiz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.