(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 5270846)

Opel Astra

Marka i model:

Opel Astra

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2001.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Juvignac

Od 28 lis 2019 do 1 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Książenice

Od 2 gru 2019 do 6 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.