(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel astra (Nr 5381142)

opel astra

Marka i model:

opel astra cabrio

Waga w kg (łączna):

1955

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 142.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Beatenberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Wallisellen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.