(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel astra (Nr 5474766)

opel astra

Marka i model:

opel astra

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1380

Dystans: 3603.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Augsburg

Od 25 lut 2020 do 2 mar 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.