(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 5745226)

Opel Astra

Marka i model:

Opel Astra

Waga w kg (łączna):

1200.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2362.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Enniskillen

Od 8 lut 2020 do 15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.