(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel astra (Nr 5917025)

Opel astra

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

1280

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1045.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Baños De Molgas

30 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.