(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 6075787)

Opel Astra

Marka i model:

Opel Astra

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

23 lip 2020

Adres i termin dostawy

Kostaryka, Provincia De Cartago, Cantón Cartago

Od 26 cze 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.