Opel Astra (Nr 6410837)

Opel Astra
Waga Sztuk:
Opel Astra H (2004 - 2007) Hatchback
Długość
424 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1230 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1230 kg
Dystans: 1877 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Valence

Od 15 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 15 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.