(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 6477616)

Opel Astra
Waga Sztuk:
Opel Astra H (2004 - 2007) Kombi
Długość
451 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1280 kg
Dystans: 3620 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 10 wrz 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Samegrelo-Upper Svaneti, Poti

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.