(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 6494697)

Opel Astra
Waga Sztuk:
Opel Astra Family/H [restyling] (2005 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
424 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1325 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1325 kg
Dystans: 2178 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

13 paź 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

16 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.