(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 6509069)

Opel Astra
Waga Sztuk
Opel Astra K (2015 - 2020) Kombi
Długość
470 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1350 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1350 kg
Dystans 2473 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 20 wrz 2020 do 21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Ukraina, Donetsk Oblast, Donetsk

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.