Opel Astra (Nr 6743271)

Opel Astra
Waga Sztuk:
Opel Astra G (1998 - 2009) Kombi 5-Türig
Długość
428 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1385 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1385 kg
Dystans 1111 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

14 lis 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 18 lis 2020 do 19 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.