(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Astra (Nr 6953336)

Waga
Sztuk
Opel Astra H (2004 - 2007) Kombi
Długość
451 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1280 kg
Dystans
1211 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Lonato

Od 4 gru 2020 do 8 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 7 gru 2020 do 12 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.