(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 7330822)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra H (2004 - 2007) Hatchback
Długość
424 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1230 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1230 kg
Dystans
1826 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Hordaland, Strandebarm

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Piotrków Trybunalski

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.