Opel Astra (Nr 7483686)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra G (1998 - 2009) Wagon 5-Doors
Długość
428 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1285 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1285 kg
Dystans
1958 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Faro District, Portimão

Od 27 lip 2021 do 29 lip 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Bretania, Plusquellec

Od 1 sie 2021 do 3 sie 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.