(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Astra (Nr 7568148)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra H (2004 - 2007) Hatchback
Długość
424 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1230 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1230 kg
Dystans
2376 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.