Opel Astra (Nr 7569279)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra K (2015 - 2020) Wagon
Długość
470 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1306 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1306 kg
Dystans
2280 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 28 lip 2021 do 30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 31 lip 2021 do 2 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.