Opel Astra (Nr 7589867)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra K (2015 - 2020) Hatchback
Długość
437 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1263 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1263 kg
Dystans
2310 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg

Od 1 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Istambuł, Stambuł

Od 1 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.