Opel Astra (Nr 7607340)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra F (1991 - 1994) Hatchback
Długość
405 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1017 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1017 kg
Dystans
647 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Talavera De La Reina

Od 4 maj 2021 do 11 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Ponteareas

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.